Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Temel izolasyon

Temel izolasyon kaplama teknolojisi

Temel izolasyon, temel yalıtımı hafriyat gerçekleştirilip zemin düzeltme ve sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra, temelin sudan korunup korozyonun paslanma önlenmesi için zemine 10 cm mıcır dökülür ve üzerine Sprey polyurea kaplaması veya sprey poliüretan köpük uygulanabilir.

Kuruyan grobetonun çevresi temeli içine alacak şekilde tuğlalarla yada temelin yüksekliğinde dökülen bir parapet ile çevrelenir.Atılan poliüretan köpük delinmesi veya yırtılması için 2 santimlik ekstrafor kullanılır. Daha sonrasında iç kısmı tamamen kaplayacak şekilde uygulaması yapılır. Serilen bu atılan poliüretan veya polyurea kaplama temelde kullanılan polyurea konstrüksiyon zarar vermemesi için kalın keçe serilerek korunmaya alınır. Temel izolasyon bodrum ve sığınak katının perde betonları da dökülür ve perdenin dış yüzeyinden sprey polyurea kaplaması veya poliüretan kaplaması uygulaması yapıldıktan sonra, temelin altındaki polyurea veya poliüretan köpük ile birleştirilerek Bohçalama işlemi tamamlanmış olur.

Temelin etrafı kapatılmadan önce, yer altı sularının ve süzülen yağmur sularının temele zarar verse de polyurea veya poliüretan yapılarak korozyonu ve paslanma önlenmiş önlenir.Sprey poliüretan köpük veya Sprey polyurea kaplaması uygulamalarında mekanların, cephe izolasyonundan sonra teras ve bina çatı altı izolasyonunda mükemmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli kışın soğuktan, yazın sıcaktan ve tavan akıntılarından şikayetçidirler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soğuk, sıcak ve çatı akıntısı gibi sorunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.

Uygulama Şekli:

Çatı altı uygulamasında son kat olduğundan zemin bütün toz ve rutubetten temizlendikten sonra sprey poliüretan uygulanabilmektedir. Diğer uygulama alanları çatı içi izolasyonu açık teras ve balkon izolasyonu iç ve dış cephe izolasyonu endüstriyel çatı izolasyonu tavuk ve besi çiftlikleri izolasyonu boru ve tank izolasyonu soğuk hava deposu izolasyonu kubbe izolasyonu balıkçı tekneleri izolasyonu gibi sprey poliüretan köpük ve polyurea su yalıtımı yapılmaktadır.

İÇ CEPHE BEYAZ ASTAR

Su bazlı, tüm iç ve dış cephe kaplama malzemelerinin altına uygulanabilen silikonlu astardır. Beton, sıva, alçı macun gibi her türlü gözenekli emiş gücü yüksek yüzeylerde emisyon esaslı kaplama malzemesi astarı olarak kullanılır. Mineral esaslı çok emici yüzeylerde ve ilk defa boya uygulamalarından önce kullanılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler; sağlam, her türlü kir, yağ ve tozdan arındırılmış, temiz ve kuru olmalıdır. Yüzeydeki pürüzler raspa yapılarak temizlenmelidir. İç cephe astarı fırça,rulo veya püskürtme ile uygulanır. Uygulandıktan 12-24 saat sonra son kat boya uygulamasına geçilir. Uygulama esnasında ortam sıcaklığının en az +5 derece maksimum +30 derece arasında olmasına dikkat ediniz.

 

07 Mayıs 2019
132 kez görüntülendi
Etiketler: