Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Sprey polyurea zemin kaplama

Temel izolasyon su yalıtım ürünleri

Sprey polyurea zemin kaplama, çift kompenantlı, çimento esaslı, süper elastik, likit su yalıtım malzemesidir. Islak hacim, su deposu, balkon, teras, temel ve perdelerin su yalıtımında kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ

Tüm yüzeyler, kir, yağ boya gibi yabancı maddelerden temizlenmelidir. Brüt beton, gaz beton, şap, sıva ve prekast elemanlar, uygulamadan önce mutlaka nemlendirilmelidir. Karışım sırasında topak ve toz oluşumunu önlemek için, önce sıvı Ceresit CR 78 B komponentin sadece yarısı, toz Ceresit CR 78 A kompenantın tümüne ilave edilip uygun devirde (400-600 devir/dak) karıştırılır. Daha sonra, karışım homojen bir kıvama geldiğinde karşıma B kompenantın kalan yarısı eklenir ve uygun devirde (400-600 devir/dk.) karıştırılır. Hazırlanan karışım 1 saat içerisinde tüketilmelidir.

Karışım fırça yardımı ile katlar birbirine çapraz olacak şekilde yüzeye sürülür. Hava koşullarına bağlı olarak 1.kat uygulamasından sonra 2. katın uygulaması için yaklaşık 4 saat geçmesi gerekir.  2.kat uygulaması öncesinde, ilk katın kuruduğuna emin olunmalıdır. Uygulama taze iken, 24 saat direkt güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmalıdır. Temel perde duvarı izolasyonunda, dolgu yapılırken kaplamanın zarar görmesi engellenmelidir. Uygulamadan 3 gün sonra fayans döşeme işlemi başlatılabilir. Uygulama yapılmış olan yer havuz veya su deposu ise, 7 gün sonra su ile doldurulabilir.

ALT ZEMİN KAPLAMASI

Alt zeminin temiz, sert ve taşımaya müsait olmalıdır. Geçici olarak hafif nemli zeminler yapışma özelliğini etkilemez. Alt zeminlerin tutuş gücü asgari 1,5 N/mm2 olmalıdır. Düzleştirme için üst yüzeylerinde (örneğin bal mumu gibi) yardımcı maddeleri bulunan alt zeminler, buna uygun olarak ön işleme (freze, kumlama) tabii tutulmalıdır. Su ile uygulanan ağ denemesi öncelikle bir fikir verecektir. Aşırı emici ve kumlu alt zeminler kaplama işleminden önce HADALAN V31 13E ile astarlanmalıdır.  HADALAN LF51 12E ile kaplama astarın uygulanmasından yaklaşık 2 saat sonra gerçekleştirilebilir.

UYGULAMA ŞEKLİ

1.Kompenantlar A ve B uygun bir hazne içinde yavaş çalışan bir mikser ile yoğun şekilde çırpılır.

2.Macun akabinde temiz bir kaba aktarılır ve kısa süreli karıştırılır.

3.Sürme işlemi rulo veya fırça ile yapılır. Eşit oranlı üst yüzeyler elde edebilmek için sürme işlemi uygun kısa kıllı bir rulo yardımı ile epoksi reçineler için uygulanır. Sürme işlemi çapraz şekilde gerçekleştirilir. İşlem sırasında bekleme yapılmamalıdır.

4.Eşit oranlı bir renk elde edebilmek için genel olarak 2 kat uygulama gerekir.

5.Çalışma aletleri kullanımdan hemen sonra su ile temizlenmelidir. İstenilen süreç yoğunluğunun ayarlanabilmesi için azami %10 oranında su eklenmesi mümkündür.

14 Mayıs 2019
111 kez görüntülendi