Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Poliüretan köpük teras izolasyonu

Temel izolasyon püskürtme ısı yalıtım köpük uygulaması

Poliüretan köpük teras izolasyonu, ek yeri olmadan ısı köprüsü oluşmadan darbe dayanıklı teras,temel balkon vb. yerlerde kullanılmak, makine yardımıyla uygulanmaktadır.

Teraslarda meydana gelen kılcal çatlaklar, ve derz araların meydana gele bilecek bina oturmaların dan kaynaklanan çatlaklar su almasına olanak sağlanmaktadır.

Teras su yalıtımında önemli olan nokta; betonarme yapı, şap, kale bodur gibi yapı elemanlarının teraslarda hiç bir su yalıtımı sağlamaması nedeniyle su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle terasların yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gerekmektedir.

Teras çatılarda betonarme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması nedeniyle gözle görülmeyen hareketler nedeniyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir.

Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı şekilde oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her şekilde taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın. Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su, günümüzde durdurulması ve önlenmesi en zor maddedir. Bu açıdan bakıldığından önlem almak vazgeçilmezdir.

Su, saydam bir yapıya sahip oksijen ve hidrojenden oluşan, sıvı durumunda tüm açık gözenekli yüzeylerden rahatlıkla geçebilen ve yapıda doğal olan tüm malzemelerden korunması gereken bir maddedir. Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık teraslarda her açıdan önem kazanmaktadır.

Sürekli gelişen yapı teknolojilerinde teras yalıtımı malzemeleri; su geçişine karşı koyarak mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip ürünlerdir. Poliüretan köpük teras yalıtımı, ayrıca teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir ve çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet şeklindedir.

Poliüretan köpük teras izolasyonu; bu bünye yapısının doğal sonucu teras çatılara ek yük getirmesin diye düşünülerek malzemeleri hafif olarak üretilmiştir,yalıtılacak bölgenin özelliklerine göre seçilir ve imal edilir. Teras yalıtımı, Artık yalıtım işleminin evlerden, denizaltılara, uçaklara, gökdelenlere kadar bir çok alanda uygulandığını ele alırsak bu malzemelerin tasarımı, üretimi ve uygulamasında çok dikkat edilmesi gerekliliği karşımıza çıkar.

Teras yalıtımları, doğru uygulandığında, iletim, taşınım ve veya ışınım ısı geçişi tipleri ile enerji geçişini azaltan, malzemeler veya birleşik malzeme topluluklarıdır. Teras izolasyon sprey polyurea su yalıtım yeni nesil teknolojisi, fayans veya şap vb. yerlerde uygulanır.

07 Mayıs 2019
124 kez görüntülendi