Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Poliüretan köpük temel yalıtımı

Temel izolasyon püskürtme ısı yalıtım köpük uygulaması

Poliüretan köpük temel yalıtımı, termal izolasyon yalıtımın da binalarda veya termal havuzlarda, yapılan sprey izolasyonla poliüretan köpük termal yalıtımı yapılmaktadır.  Püskürtme izolasyonla termal yalıtımı ek yeri olmadan ve B2 alev yürütmeyen poliüretan izolasyon sistemidir. Yüzey ne olursa olsun sprey yalıtımla direk güneş ışığına maruz veya sıcak su da olsa boruların da izole etmekteyiz. Termal sıcak su veya diğer etkenler olsun püskürtme yöntemiyle serin ortam oluşmaktadır, katsayısı duşuk olması hücresel yapısı diğer ürünlerden iyi olması izolasyon dünyasın da bir numaradır. Sprey poliüretan köpükle ek yeri teşkil etmez ve yekpare izolasyon yapılmaktadır yüzeyde. Püskürtme izolasyon termal havuz diğer yüzeyde ısı köprüsü oluşmadan zemine direk yapışarak izole etmektedir.

Temel izolasyon, temel yalıtımı hafriyat gerçekleştirilip zemin düzeltme ve sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra, temelin sudan korunup korozyonun paslanma önlenmesi için zemine 10 cm mıcır dökülür ve üzerine sprey polyurea kaplaması veya sprey poliüretan köpük temel yalıtımı uygulanabilir.

Kuruyan grobetonun çevresi temeli içine alacak şekilde tuğlalarla yada temelin yüksekliğinde dökülen bir parapet ile çevrelenir. Atılan poliüretan köpük delinmesi veya yırtılması için 2 santimlik ekstrafor kullanılır. Daha sonrasında iç kısmı tamamen kaplayacak şekilde uygulaması yapılır. Serilen bu atılan poliüretan veya polyurea kaplama temelde kullanılan polyurea konstrüksiyon zarar vermemesi için kalın keçe serilerek korunmaya alınır. Bodrum ve sığınak katının perde betonları da dökülür ve perdenin dış yüzeyinden sprey polyurea kaplaması veya poliüretan kaplaması uygulaması yapıldıktan sonra, temelin altındaki polyurea veya poliüretan köpük ile birleştirilerek bohçalama işlemi tamamlanmış olur.

Temelin etrafı kapatılmadan önce, yer altı sularının ve süzülen yağmur sularının temele zarar verse de polyurea veya poliüretan yapılarak korozyonu ve paslanma önlenmiş önlenir. Sprey poliüretan köpük veya Sprey polyurea kaplaması uygulamalarında mekanların, cephe izolasyonundan sonra teras ve bina çatı altı izolasyonunda mükemmel sonuçlar vermektedir. En üst katta ikamet eden bina sakinleri sürekli kışın soğuktan, yazın sıcaktan ve tavan akıntılarından şikayetçidirler. Sprey poliüretan bu sorunları tamamen çözmektedir. Tek parça uygulama sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz, teras ve çatı altlarının soğuk, sıcak ve çatı akıntısı gibi sorunlardan tamamen kurtulmasını sağlar.

Uygulama Şekli: Çatı altı uygulamasında son kat olduğundan zemin bütün toz ve rutubetten temizlendikten sonra sprey poliüretan uygulanabilmektedir. Diğer uygulama alanları çatı içi izolasyonu açık teras ve balkon izolasyonu iç ve dış cephe izolasyonu endüstriyel çatı izolasyonu tavuk ve besi çiftlikleri izolasyonu boru ve tank izolasyonu soğuk hava deposu izolasyonu kubbe izolasyonu balıkçı tekneleri izolasyonu gibi sprey poliüretan köpük ve polyurea su yalıtımı yapılmaktadır.

07 Mayıs 2019
143 kez görüntülendi