Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Islak hacim yalıtımı

Islak hacim yalıtımı, zemin temiz, sağlam, düz ve yağ, don, toz, harç kalıntısı, gevşek parçalardan arındırılmış olmalıdır. Kuru yüzeyler mat bir görünüm elde edilecek şekilde önceden ıslatılmalıdır. Yığma duvarlar tamamen işaretlenmelidir.

Köşe ve kenarlar yumuşatılmalı, delikler doldurulmalıdır. Küçük yüzey bozuklukları INTRASIT Poly-C1 54Z sıyırma katı ile düzeltilebilir. Alçı sıva ve alçıpan yüzeylere püskürtme veya fırça ile VESTEROL TG 10D astar uygulayınız. Tüm diğer emici mineral yüzeylerde astar katı olarak IMBERAL Aquarol 10D uygulayınız.

UYGULAMA ŞEKLİ :Uygulama esasları için DIN 18195 ve DIN 1053 baz alınmalıdır.

1.Ağır devirli (400-600 devir/dak.) bir karıştırıcı ile INTRASIT Poly-C1 54Z’i karıştırınız.Karıştırma süresi 2-3 dakikadır.Karıştırma toz kısım sıvı kısım içine boşaltılarak yapılmalıdır.

2.Sürülebilir kıvam için :yaklaşık 0,2 Lt suyu (1%) karışımın içine ekleyip, su homojen olarak yayılacak şekilde tekrar karıştırınız.

3.INTRASIT Poly-C1 54Z fırça, mala, çek pas ile veya püskürtme yöntemi ile uygulanabilir.Ürünün yüzey üzerinde homojen olarak yayılmasına dikkat ediniz.

4.Kat başına uygulama kalınlığı 5 mm’i geçmemelidir.

5.Homojen,düzgün bir yüzey elde etmek ve hava kabarcıklarını önlemek için ürünün 2 kat halinde uygulanması tavsiye edilmektedir.

6.Hava koşullarına bağlı olarak katlar arasında 35 saat bekleyiniz.

7.Çalışma aletlerini uygulamanın hemen ardından suyla temizleyiniz.

DERZ VE DİLATASYON YALITIMI

Alt tabaka kullanılacak izolasyon veya yapıştırma malzemesinin işlem talimatlarına göre hazırlanmış olmalıdır. Genel olarak, yüzey sağlam, tam sertleşmiş ve toz, kir ve diğer yapışmayı önleyici maddelerden arındırılmış olmalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ :

1.Bandı gerekli uzunlukta kesin.

2.Bağlantının her iki yüzeyine de ön uygulama yapın; örneğin polimer modifiye kalın bitümlü kaplama ile.Uygulanan ve henüz ıslak olan izolasyon malzemesinin içine bandın kenarlarını bastırın.

3.Daha sonra,polimer modifiye bitümlü kalın kaplama veya benzeri bir yapıştırıcı bandın kenarlarını yapıştırın.Bu işlemin gri alanı da yaklaşık 2 cm genişliğinde kapattığından emin olun.

4.Bandın parçalarını birbirine yapıştırmak için,bir sıcak-hava kurutucu ile,bandın kenarındaki plastik kısım eriyene ve sıvılaşana kadar sıcak hava uygulayın. Sıvılaşan plastik kısım üzerine diğer parçayı bastırın. (bastırma işlemini sağlam bir levha veya plaka üzerinde yapın) Plastik soğuduktan sonra, bağlantı su geçirmez ve çekme gerilmelerine dayanıklı duruma gelir.

5.Eğer bant çekme kuvvetlerine maruz kalacaksa, epoksi bir reçine ve HADAPLAN SM57DD kullanılarak bandın yüzeye yapıştırılması tavsiye edilir.

6.Bağlantı yerlerini izole ettikten sonra,doldurmadan önce mutlaka koruyucu önlem alın ve bandın üzerine gelebilecek yükleri engelleyin.

14 Mayıs 2019
135 kez görüntülendi