Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

İki bileşenli tam elastik su yalıtım harcı

Temel izolasyon ürünleri

İki bileşenli tam elastik su yalıtım harcı, çimento esaslı, kimyasal katkılar ve polimerler ile modifiye edilerek üretilen, sülfatlı sulara karşı dayanıklı, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, su ve nem yalıtımı sağlayan yarı elastik yalıtım malzemesidir.

AMBALAJ ŞEKLİ :Toz bileşen  19 kg’lık kraft torba

Sıvı bileşen : 6 kg’lık plastik bidon

RENK :Gri ve Beyaz

STANDART :TS EN 1504-2

BAYINDIRLIK POZ NO :04.477/1 ve 04.477/2

KULLANIM ALANLARI :Yatay ve düşey alanlarda pozitif yönden su depoları, havuzlar, su tankları ve rezervuarlarda, temeller, bodrum duvarları, teraslar, garajlar, kanaletler ve istinat duvarlarında, mutfak, balkon ve tuvalet gibi ıslak hacimlerde çiçeklik yalıtımlarında.

ÖZELLİKLERİ/AVANTAJLARI

*Yüksek yapışma kabiliyetine sahiptir.

*Yarı esnek ve su geçirimsizdir.

*Topraktaki kimyasallara ve donma çözünme döngüsüne karşı dayanımı yüksektir.

*Su buharı geçirimlidir, betonun nefes almasını engellemez.

*Kolay ve hızlı uygulama sağlar.

*Sülfatlı sulara karşı dayanıklıdır.

*Üzerine çimento esaslı yapıştırıcılar ile seramik, granit vb. yapıştırılabilir.

*Büzülme ve çatlama yapmaz.

*Üstün aderans ve elastikiyet özelliği sayesinde şap ve seramik altında su geçirimsizlik sağlar.

YÜZEY HAZIRLIĞI :

Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir, deterjan vb. gibi tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki bozukluklar uygulama öncesi Parexgroup Lankorep 731 veya Geserepair 730 tamir harçları ile onarılmalıdır. Keskin köşe ve yapı elemanlarının birleşim yerlerinde Parex Lankorep 731 tamir harcıyla pah uygulaması yapılmalıdır. Uygulama öncesi yüzey nemlendirilerek suya doyurulmalıdır.

UYGULAMA :

*Temiz bir kovaya Esumort 227 Tam Elastik sıvı bileşen alınıp, düşük devirli karıştırma yapılırken, üzerine Esumort toz bileşen yavaş yavaş ilave edilir. Homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. Karıştırma işlemi sonunda oluşan hava kabarcıklarının kaybolması için 10 dakika beklenir.

*Elde edilen karışım nemlendirilerek suya doyurulmuş yüzeye uygun bir fırça veya mala yardımı ile 0,75-1 mm kalınlık elde edilecek şekilde uygulanır. Birinci kat kendini çektikten sonra (yaklaşık 4-6 saat), ikinci kat uygulama birinci kat uygulamaya dik doğrultuda olacak şekilde yapılır. Toplamda 1,5-2 mm kalınlıkta uygulama yapılmış olur.

*Uygulama esnasında ve sonrasında yüzeyin en az 2 gün güneş ışığından, yağmurdan ve dondan korunmasına özen gösterilmelidir.

*Üzerinde gezilecek zeminler uygulamadan 2-3 gün sonra şap, fayans, seramik, çivi vb. gibi dekoratif amaçlı kaplamalar ile kaplanmalıdır.

SARFİYAT :3-4 kg / m

DEPOLAMA ÖMRÜ :Açılmamış orijinal ambalajında, kuru bir ortamda, direkt güneş ışığı ve dondan korunarak saklandığı takdirde, son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren 6 aydır.

TEHLİKE UYARILARI :R 36/38 : Gözleri ve cildi tahriş edicidir.

GÜVENLİK UYARILARI :S2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. S28 : Cilt ile temasında derhal bol su ile iyice yıkayınız. S 36/37/39 : Çalışırken uygun koruyucu giysi, eldiven, gözlük/maske kullanınız.

14 Mayıs 2019
125 kez görüntülendi