Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

İki bileşenli süper elastik su yalıtım malzemesi

Temel izolasyon ürünleri

İki bileşenli süper elastik su yalıtım malzemesi, çimento esaslı, kimyasal katkılar ve polimerler ile modifiye edilerek üretilen, çift bileşenli, sülfatlı sulara karşı dayanıklı, sadece pozitif taraftan kullanıma uygun, su ve nem yalıtımı sağlayan mukavemeti yüksek ve süper elastik yalıtım malzemesidir.

AMBALAJ ŞEKLİ :Toz bileşen : 19 kg’lık kraft torbaSıvı bileşen : 13 kg’lık plastik bidon

RENK :Beyaz

STANDART :TS EN 1504-2

BAYINDIRLIK POZ NO :04.477/1 VE 04.477/2

KULLANIM ALANLARI :Yatay ve düşey alanlarda pozitif yönden Hamam, sauna gibi tesislerde İçme suyu depoları, havuzlar, su tankları ve rezervuarlarda temeller, bodrum duvarları, teraslar, garajlar, kanaletler ve istinat duvarlarında, mutfak, banyo, balkon ve tuvalet gibi ıslak hacimlerde tuz çözeltileri ve sülfat dayanımı gerektiren alanlarda çiçeklik yalıtımlarında .

ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI :

*Kürlendikten sonra yürüme trafiğine açılabilir.

*İçme suyu depolarında kullanılabilir test sertifikasına sahiptir.

*Kimyasal dayanımı yüksektir.

*Betonun nefes almasını engellemez, su buharı geçirgenliğine sahiptir.

*Rötre çatlamalarını engeller.

*Kolay ve hızlı uygulama sağlar.

*Üstün aderans ve elastikiyet özelliği sayesinde şap ve seramik altında su geçirimsizlik sağlar.

*Yüksek yapışma kabiliyetine sahiptir. Yanmaz.

YÜZEY HAZIRLIĞI :Uygulama yüzeyi sağlam ve temiz olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey kalıp yağı, toz, boya, kir, deterjan vb. gibi tutunmayı önleyici maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki bozukluklar uygulama öncesi Parexgroup Lankorep 731 veya Geserepair 730 tamir harçları ile onarılmalıdır. Keskin köşe ve yapı elemanlarının birleşim yerlerinde Lankorep 731 tamir harcı ile pah uygulaması yapılmalıdır. Uygulama öncesi yüzey nemlendirilerek suya doyurulmalıdır. Yüzeyde suyun birikebileceği havuz veya göllenme olmamalıdır.

UYGULAMA :

*Temiz bir kaba Esumort K11 Flex sıvı bileşen alınıp, düşük devirli karıştırma yapılırken, üzerine K11 Flex toz bileşen yavaş yavaş ilave edilir. Homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırma işlemine devam edilir. İlave su gerektirmez. Karıştırma işlemi sonunda oluşan hava kabarcıklarının kaybolması 5 dakika beklenir.

*Elde edilen karışım nemlendirilerek suya doyurulmuş yüzeye uygun bir fırça veya rulo yardımı ile 0,75-1 mm kalınlık elde edilecek şekilde uygulanır. Birinci kat kendini çektikten sonra, yaklaşık 2-3 saat sonra, ikinci kat uygulama birinci kat uygulamaya dik doğrultuda olacak şekilde yapılır.

*Eğer mala uygulaması yapılacak ise; dalgalı ve düzensiz yüzeyler uygulama öncesi düzleştirilmelidir.

*Uygulama esnasında ve sonrasında yüzeyin en az 2 gün güneş ışığından, yağmurdan ve dondan korunmasına özen gösterilmelidir.

*Üzerinde gezilecek zeminler uygulamadan 2 gün sonra şap, fayans, seramik, çivi vb. gibi dekoratif amaçlı kaplamalar ile kaplanabilir.

*Karışım hazırlanırken su ilave edilmesi uygun değildir.

SARFİYAT :2-1.6 kg/m2 (1 mm kalınlıkta uygulandığında)3-4 kg/m2 (2-3 kat uygulama)

DEPOLAMA ÖMRÜ :Açılmamış orjinal ambalajında, kuru bir ortamda, direkt güneş ışığı ve dondan korunarak saklandığı takdirde, son kullanma tarihi üretim tarihinden itibaren toz bileşen için 8 ay, sıvı bileşen için 12 aydır.

TEHLİKE UYARILARI :R 36/38 : Gözleri ve cildi tahriş edicidir.

GÜVENLİK UYARILARI :S2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.S28 : Cilt ile temasında derhal bol su ile iyice yıkayınız.S36/37/39 : Çalışırken uygun koruyucu giysi, eldiven, gözlük/maske kullanınız.

21 Mayıs 2019
112 kez görüntülendi