Yapım Aşamasında...
Yapım Aşamasında...
TÜMÜNÜ GÖR

Epoksi esaslı zemin kaplama

Temel izolasyon kaplama teknolojisi

Epoksi esaslı zemin kaplama, iki bileşenli, solvent içermeyen, düşük viskoziteli, kendiliğinden yayılan, uygun dolgu malzemeleri ile karıştırıldığında çok katlı veya ince kat kaplama olarak kullanılan renkli zemin kaplama malzemesidir.

KULLANIM YERİ :

*Beton, çimento veya epoksi harçlar üzerine, tüm endüstriyel döşemelerde,

*Depo, hangar ve tamir bakım montaj ünitelerinde,

*Forklift, loder ve ağır araç trafiğinin yaşandığı depo, fabrika ve atölyeler ile üretim ve paketleme sahalarında uygulanan epoksi multilayer sistemlerinde,

*Kuvars kumu veya farklı dolgu malzemeleri ile karıştırılarak orta ve ağır yüke maruz zeminlerde mekanik, kimyasal ve aşınma direnci istenilen pek çok yerde kullanılır.

AVANTAJLARI :

*Solventsiz, düşük viskozite, esnek yapı,

*Yüksek ıslatma kabiliyeti,

*Basınç ve yüksek aşınma dayanımı,

*Kolay temizlenebilme ve kimyasallara karşı dayanım.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ :

*Görünüm – Parlak

*Renk – Her renkte

*Yoğunluk – 1,40 + 0,05 kg/lt (A+B / 20C’de)

*Karışım Oranı – 4:1 (A:B – ağırlıkça)

*Hacmen Katı – %100 (A+B)

*Karışım Ömrü(+10C) – 50 dakika*(+30C) – 20 dakika

*Katlar Arası Bekleme – 24 saat / 20C’ de

*Hafif Trafiğe Açılma – 24 saat / 20C’de

*Tam Kürlenme – 7 gün / 20C’ de*Basınç Dayanımı – 60 N/mm2 (tam kürde)*Taber Aşınma Dayanımı – 50 mg (tam kürde)

*Eğilme Dayanımı – 35N / mm2 (tam kürde)*Fiziksel özellikler, 1 kısım Merfloor Epoxy Self Levelling – A ile 1 kısım kuvars kumu karşımı içindir.

UYGULAMA BİLGİLERİ :

Karışımın Hazırlanması : Epoksi esaslı zemin kaplama iki bileşenli bir ürün olup karışım ömrü göz önüne alınarak, tüketilecek miktar kadar belirtilen karışım oranında hazırlanmalıdır. Homojen bir karışımın elde edilebilmesi için ürün sıcaklığının 15C’ den az olmamasına dikkat edilmelidir. A bileşen kendi içinde mekanik bir karıştırıcı ile çabucak karıştırılmalı, karışım oranına dikkat edilerek, sertleştirici (B bileşeni) ilave edilmelidir. A ve B bileşenleri homojen oluncaya kadar, en az 3 dk mekanik bir karıştırıcı ile karıştırılmalıdır. Hazır karışımla ilgili karışım oranında kuvars kumu eklenerek karıştırma işlemine homojenlik sağlanıncaya kadar devam edilmelidir.

Yüzeye Tatbiki : Uygulamaya hazır hale getirilen karışım, kendinden yayılan kaplama için astarlanmış ve seviyesi dengelenmiş yüzeye taraklı mala ile tatbik edilir. Yüzeye tamamen yayılan taze kaplamanın kirpi rulo ile hava kabarcıkları alınmalıdır. İnce kaplamada rulo kullanılır. Kat üstü yeni kat uygulama süresi olarak en az 24 saat (20C), en çok 5 gündür. İkinci katın yukarıda belirtilen yeni kat uygulama süresi içinde uygulanması çok önemlidir. Tam bir mekanik ve kimyasal dayanma yaklaşık 7 günde ulaşır.

Aletlerin Temizliği : Selülozik veya epoksi tiner ile.

AMBALAJ BİLGİLERİ :20 kg’lık bir takım NOVATECH FLOOR EPOXY SELF LEVELLING bir kova içinde net 16 kg’lık ürün kodlu A bileşeni ve bir galon içinde net 4 kg ürün kodlu B bileşeninden oluşmaktadır.

DEPOLAMA BİLGİLERİ :Malzeme serin ve kuru yerde saklanmalıdır. Açılmamış orjinal ambalajında ve doğru depolandığında malzemenin ömrü A ve B bileşenleri için 1 yıldır.

07 Mayıs 2019
121 kez görüntülendi